Doprava

Autem se do Sopot dostaneme po silnici číslo 468, která vede z Gdaňska do Gdyně a přes Sopoty vede jako ulice Aleja Niepodległości.

Při cestě do Sopot vlakem, zejména některým z dálkových spojů, vystoupíme na hlavní železniční stanicí a tou je železniční stanice (stacja kolejowa) Sopot. Budovu tohoto vlakového nádraží (Dworzec PKP), najdeme při ulici Kolejowa, asi pět set metrů jihovýchodně od centra Sopot. Na tomto nádraží stojí jak dálkové vlaky PKP Intercity a regionální vlaky společností Přzewozy Regionalne a Koleje Mazowieckie, tak příměstské vlaky SKM. V Sopotech jsou také dvě další železniční zastávky, jsou jimi Sopot Wyścigi (na jihu Sopot, v pohledu od hlavní železniční stanice směrem na Gdaňsk) a Sopot Kamienny Potok (na severu Sopot, v pohledu od hlavní železniční stanice směrem na Gdyni), kde stojí vlaky SKM.
Dálkové autobusy (FlixBus) stojí na zastávce „Sopot Stop ZKM Boh. M. Cassino“, která je u křižovatky ulic Aleja Niepodległości, 1 Maja a Bohaterów Monte Cassino

Do Sopot v sezóně plují lodě společnosti Żegluga Gdańska, Sopoty mají tímto lodní spojení s Gdaňskem. Přístaviště těchto lodí je na konci Sopotského mola.


Booking.com